slogan

Новости

12.04.2017

Можно ли доверять врачам в интернете? – За живе! Сезон 4. Выпуск 25 от 10.04.17

14.12.2016

Видео-сюжет на ТК «Украина»

27.10.2016

DigitalMed’2016

У жовтні 2016 року в рамках ювілейної щорічної виставки Охорона здоров’я 2016, було організовано та проведено форум представників розробників та споживачі сучасних пристроїв, засобів та програмних рішень для електронної медицини. Співорганізатором та партнером майданчика DigitalMed’2016 виступила Українська асоціація розвитку інформаційних технологій в медицині.

Надзвичайно цікаві виступи, спілкування, професійні дискусії – все це є свідченням високої зацікавленості спільноти та фахівців у розвитку сучасних технологій та тісної інтеграції їх в медицину.

Наша Асоціація і надалі планує приймати активну участь у подібних форумах з метою широкого залучення лікарів та виробників медичних виробів та систем до тісної співпраці.

28.09.2016

Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних і комунальних закладах охорони здоров’я та вищих медичних навчальних закладах

Урядом приведено норми постанови Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 № 1138 "Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоров'я та вищих медичних закладах освіти" у відповідність до нормативно-правових актів, що регулюють порядок надання платних послуг державними закладами охорони здоров'я, навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності, та бюджетними науковими установами. Передбачено зміни щодо надання закладами охорони здоров'я медичної допомоги із застосуванням телемедицини, що забезпечить конституційне право громадян на якісну медичну допомогу та дозволить розширити доступ до таких послуг. Також це сприятиме ефективній організації надання меддопомоги в умовах, коли відстань є критичним чинником. Розширення переліку створить умови для залучення додаткових коштів юридичних та фізичних осіб за рахунок застосування телемедицини при наданні медичної допомоги як послуги, що може бути надана із більшим сервісом для пацієнта у будь-якому місці, де він її потребує. Текст документа:“Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 р. № 1138 ” № 648 — редакція від 22.09.2016

Текст документа:“Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 р. № 1138 ” № 648 — редакція від 22.09.2016

03.08.2016

Digital Med' 2016 (Kiev, Ukraine)

Dear ISfTeH member and partner,

The upcoming 25th edition of the "Public Health" exhibition in Kiev, Ukraine will include a special "Digital Med" area where various telemedicine and eHealth technologies and solutions will be presented by Ukrainian and international companies.

The "Digital Med" area will be co-organized by the Ukrainian Association of Development IT in Medicine (UARITM), national member for Ukraine in the ISfTeH.

If you are interested in participating in this event, feel free to contact Anastasia Kuts (a.kuts@pe.com.ua) or contact the UARITM at uaritm@gmail.com.

See www.publichealth.com.ua for more general information about the event.

27.05.2016

Сучасні тенденції на світовому ринку медичних послуг

Сучасні тенденції на світовому ринку медичних послуг тісно пов’язані із новими можливостями, які надають інформаційні технології. Сьогодні за кордоном складно знайти госпіталь або медичний центр, який не використовував би медичні інформаційні системи.

Окремим напрямком, тісно пов’язаним із інформатизацією охорони, здоров’я є телемедицина. Саме телемедицина дозволяє вирішити ці питання і у першу чергу - розширити доступ пацієнтів до медичних послуг належної якості.

Сьогодні у багатьох медичних закладах України проводяться заходи щодо впровадження телемедицини. Нажаль існує реальний ризик, що створені телемедичні ресурси будуть не сумісними між собою.

Використання Інтернет створює якісно нові умови для комунікацій між пацієнтами та спеціалістами, як в Україні, так і за кордоном. В таких умовах відстань вже не є критичною перешкодою для вчасного отримання адекватної медичної допомоги. Це вкрай важливо в умовах обмеженого пересування певними територіями та загалом на фоні високої міграції населення.

Іншим негативним чинником є дисбаланс інтелектуальних та матеріальних медичних ресурсів в сторону столиці та великих міст.

Але існує важлива проблема, яка пов’язана із низькою мотивацією медиків до використання нових технологій, що в першу чергу обумовлено недостатнім фінансуванням галузі.

Реформування медичної галузі потребує нових підходів до забезпечення медичною допомогою населення, особливо в регіонах, де медичні ресурси, у першу чергу інтелектуальні, сконцентровані у обласних центрах та великих містах. Вкрай важливим є забезпечення надійної взаємодії між лікарями загальної практики – сімейними лікарями та лікарями-спеціалістами. В умовах широкого впровадження сімейної медицини потреба у цьому значно збільшується.

Зважаючи на це, та на високу актуальність застосування телемедицини в охороні здоров’я, УАРІТМ було прийнято активну участь у роботі щодо підготовки актуальної інформації та пропозицій до “круглого столу“ на тему «Розвиток національної системи телемедицины та парамедицини в Україні: впровадження міжнародних стандартів», який проводився 27.05.2016 року під головуванням Голови Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України. За результатами проведеного заходу було затверджено відповідні пропозиції.

20.10.2015

Укрексімбанк продовжує підтримку постраждалих в АТО бійців

За підтримки державної фінустанови запроваджено проект телемедицини у військових госпіталях України

За підтримки Укрексімбанку Медичним центром телемедицини Міністерства охорони здоров’я України розпочато реалізацію проекту запровадження системи онлайн-консультацій у медичних закладах Міністерства оборони України.
Телемедицина є ефективним засобом дистанційної взаємодії лікарів із різних медичних закладів з метою уточнення діагнозу, планових консультацій, корекції лікування. Застосування телемедичних технологій у медичних закладах Збройних сил України має на меті підвищення якості надання медичної допомоги постраждалим з бойовими травмами на всіх етапах лікування.
У рамках проекту державного Укрексімбанку та Медичного центру телемедицини Міністерства охорони здоров’я України передбачено створення спеціалізованого web-ресурсу для забезпечення вчасного надання широкого спектру медичних консультацій фахівцями Головного військово-клінічного госпіталю у Києві для лікування постраждалих військовослужбовців, які перебувають на лікуванні у військово-медичних клінічних центрах в Ірпені та Харкові, а також військовому госпіталі у Дніпропетровську.
Для цього банк надав фінансування для розробки програмного забезпечення для єдиної інформаційної мережі військових медичних закладів.
«Підтримка української армії та допомога постраждалим в АТО бійцям сьогодні є одними з основних напрямів благодійної діяльності банку, – відзначила член Правління – заступник Голови Правління АТ «Укрексімбанк» Світлана Монастирська. – Тож ми долучилися до участі у проекті зі створення системи онлайн-консультацій, який допоможе суттєво покращити якість надання допомоги пораненим та хворим захисникам нашої держави, та й надалі сприятимемо розширенню напрямів підтримки бійців».
Довідка:
Публічне акціонерне товариство «Державний експортно-імпортний банк України» – універсальна фінансова установа, 100% статутного капіталу якої належать державі. Незмінно входить до групи найбільших банків України, має найрозгалуженішу в країні мережу банків-кореспондентів.
АТ «Укрексімбанк» успішно співпрацює з такими провідними міжнародними фінансовими організаціями, як Світовий банк, ЄБРР, KfW, NIB, IFC, з великими іноземними банками та фінансово-кредитними інститутами. Завдяки бездоганній репутації на міжнародних фінансових ринках та позитивним результатам багаторічної діяльності в галузі експортного фінансування банк досяг визнання як прямий позичальник та гарант 36 провідними експортно-кредитними агенціями світу. Додаткова інформація: www.eximb.com

19.10.2015

«Про затвердження нормативних документів щодо застосування телемедицини у сфері охорони здоров’я

Розроблена нормативна база використання телемедицини в охороні здоров'я. Члени Асоціації брали безпосередню участь у підготовці даного документа.

Наказ Міністерства охорони здоров'я України № 681 від 19.10.2015 «Про затвердження нормативних документів щодо застосування телемедицини у сфері охорони здоров’я», зареєстрований в Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09 листопада 2015 р. за № 1400/27845

19.09.2015

Перспективи розвитку інформатизації охорони здоров’я обговорювалися під час міжнародного форуму Global Bio Medical Forum 2015 (GBF)

10-11 вересня 2015року у м. Сеул Республіки Корея відбувся міжнародний форум Global Bio Medical Forum 2015 (GBF) та K-Hospital 2015.
Представник Державного закладу «Медичний центр телемедицини МОЗ України» прийняв участь у заходах, передбачених у зазначеному форумі.
Взято участь у двосторонніх зустрічах із представниками інших країн, на яких обговорювались питання можливої співпраці та перспектив розвитку інформатизації охорони здоров’я та впровадження телемедицини у діяльність медичних установ.
Відвідана виставка K-Hospital 2015, на якій були представлені інноваційні рішення корейських компаній для потреб охорони здоров’я.
Крім того, було презентовано доповідь «Healthcare and IT technologies in Ukraine» в якій представлена інформація щодо стану справ в Україні із розвитку інформаційних технологій в охороні здоров’я та перспектив впровадження телемедицини.
Прес-служба МОЗ України

Страница 4 Страница 3 Страница 2 Страница 1